رینگ فولادی

رینگ فولادی

رینگ فولادی جهت فلنج پلی اتیلن

در خطوط لوله پلی اتیلن هرگاه از فلنج پلی اتیلن استفاده میگردد استفاده از رینگ های فلزی و فولادی اجباری میباشد، رینگ فولادی که دارای سوراخهائی در بدنه (بسته به نوع فشار فلنج) میباشد , این نوع رینگ ها در ضخامتهای مختلف و پوششهای گالوانیزه گرم و سرد بسته به محیط پروژه که در محیط مرطوب و شرجی و یا محیط خشک باشد استفاده میگردد نحوه اتصال فلنج ها به وسیله پیچ و مهره میباشد.
فلنج ها در برخی مواقع از جنس استیل نیز میباشد که نسبت به محیط کارکرد و محل نصب جنس فلنج مشخص میشود و البته استفاده از فلنج استیل رایج نمیباشد.
رینگ فلزی با روش ریخته گری بر اساس استانداردهای بین المللی ASTM تولید و در آزمایشگاه‌های معتبر تحت انواع آزمایشگاه های گوناگون قرار میگیرند.

رینگ های فلزی بر اساس ابعاد مشخص شده در استاندارد تولید میشود و در جدول مشخصات به وزن رینگ فلزی اشاره‌ای نشده است و تنها ملاک جهت کنترل نمودن اتصالات ابعاد آن است. وزن اتصالات پلی اتیلن مانند لوله نیست که در استانداردها مشخص باشد و ممکن است نسبت به شرایط تولید اتصالات وزن هر کدام از قطعات تفاوت اندکی با یکدیگر داشته باشند.

 فلنج و رینگ های فولادی مصارف بالایی در صنعت پلی اتیلن دارند.از این رینگ های فلزی در اتصال فلنج به لوله پلی اتیلن استفاده میگردد.این رینگ ها در ضخامتهای مختلف بسته به فشار کاری خطوط انتقال

بین ۵ الی ۳۰ میلیمتر در سایزهای ۴۰ میلیمتر الی ۲۰۰۰ میلیمتر تولید میگردند .

رینگ های پلی اتیلن را بر حسب نوع فشار کاری که لوله های پلی اتیلن تک جداره دارند با احتساب ضخامت آن تعریف میکنند و در مورد خرید ضخامت و نوع آبکاری و یا ساده بودناقلام رینگ خود را حتما مشخص کنید.

لوله های پلی اتیلن معمولا به دو صورت جوش لب به لب و یا اتصال به وسیله رینگ و فلنج و یا اینکه به صورت اتصالات پیچی به یکدیگر متصل میکنند روشهای دیگری نیز مانند اتصال الکترو فیوژن نیز مرسوم استولی به لحاظ هزینه های بالای اتصالات و نصب آنها از استقبال کمتری برخوردار است مگر در زمینه ی لوله های گازی که حتما میبایست به صورت اتصال الکتروفیوژن به یکدیگر متصل گردند.

روش استفاده از رینگهای پلی اتیلن

همانطور که اشاره شد لوله های پلی اتیلن در بیشتر موارد به صورت اتصال رینگ و فلنج به یکدیگر متصل میگردند روش کار به اینصورت است که پس از تمیز و صاف کردن دو سر لوله رینگ و یا همان قطعه ی فلزی که دورتادور آن به صورت سوراخهایی احاطه شده بر روی لوله قرار میگیرد به گونه ای که لوله از داخل رینگ عبور داده میشود توجه داشته باشید که دو سر لوله هایی که قرار است با یکدیگر و یا به شیر آلات چدنی و یا اتصالات چدنی اتصال پیدا کند میبایست به همین صورت رینگ در داخل لوله ها قرار گیرد .

پس از انجام این مراحل و جوشکاری فلنج ها به لوله نوبت اتصال لوله هاست به این صورت که دو سر لوله را که توسط فلنج ها جوشکاری گردیده به یکدیگر نزدیک مینمایند و یک عدد واشر مابین فلنج ها قرار میدهند که آب بندی این اتصال را برقرار سازد و نهایتا توسط پیچ و مهره رینگ ها به یکدیگر متصل میشوند و اتصال کامل میگردد .

 

2 پاسخ به “رینگ فولادی”

  1. Lucas Ullmann گفت:

    Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely useful information particularly the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck.|

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *